1. kapitola - MDŽ

Byl Mezinárodní den žen, 8. března 1986. Svátek, který za komunistů slavili muži nadšeně, skoro více než ženy. Na jedné straně oficiality, rudé karafiáty, bonboniéry a také mýdla Helada v ozdobné kazetě. Na straně druhé pak pařby, mejdany a pádný důvod se napít ve společnosti krásných žen. Tehdy jsem žil v Litvínově, patřil jsem do Docela malého divadla, kde jsem hrál amatérské divadlo, moderoval pořady a řídil divadelní dodávku. Často jsem navštěvoval spřátelený Neprakta klub v Mostě. Ten den se tam konal celkem zajímavý MDŽ, Viktor Oktábec se snažil z Neprakťáku udělat solidní klub, kde by se mohli lidé svobodně scházet a vytvářet svojí kulturu, do které by jim komunisté moc nemluvili, se svojí představou kultury. V Neprakťáku tehdy začínala hudební skupina Laura a její tygři, která měla na MDŽ hrát.

Byl jsem s Viktorem domluvený, že mu zahraji v jeho divadelní scénce k pobavení návštěvníků a po odehrání jsem měl volno. Rozhlížel jsem se, s kým bych šel tancovat. Moc velký výběr nebyl, protože mně se líbí jen ženy s dlouhými vlasy. Jedna tam byla, krásná, tmavé delší vlasy a kouzelný pohled. Byla tam s Jolanou, dcerou mé kolegyně z práce, kterou jsem však měl od její maminky zakázanou, takže rozhodnutí bylo nabízející. Využitím známosti spřízněné Jolany, jsem se nenápadně vloudil ke stolu a pozval neznámou na parket. Písničky z počátků Laury a jejich tygrů sice nebyly moc taneční, ale zpěv Karla Šůchy a Jany Amrichové lákal lidi na parket. Tančila krásně, v rukou byla taková příjemně poddajná a voněla.

„Jsem Lenka,“ představila se mi a tím dnem vstoupila do mého života.

Pokračování příběhu si budete moci přečíst v knize Šmoulové z Chanova, kterou si můžete objednat na http://www.shop.smoulovezchanova.cz/Předchozí kapitola Úvodní stránka Následující kapitola